Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mbyllet numërimi në Durrës, lista me emrat e deputetëve që do të shkojnë në parlament

Përfundon numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Durrësit. Atje Partia Socialiste doli forcë e parë, me 49,69 % të votave ose me 72,873 vota.

Force e dyte renditet Partia Demokratike, me 28,97 % të votave ose me 42,488 vota dhe e treta, Lëvizja Socialiste për Integrim me 14,8 % të votave ose me 21,712 vota.

Nga 14 mandatet që do të dërgojë Durrësi në Parlamentin e ri të Shqipërisë, Partia Socialiste do të ketë 8 deputetë, Partia Demokratike 4 dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 2.

PS – 8 mandate

Eglantina Gjermeni
Milva Ekonomi
Fidel Ylli
Ilir Ndraxhi
Rolant Xhelilaj
Jurgis Çyrbja
Rrahman Rraja
Klodiana Fatmir Spahiu

PD – 4 mandate

Oerd Bylykbashi
Fatbardha Kadiu
Edi Paloka
Florjon Mima

LSI – 2 mandate

Lefter Koka
Nora Malaj

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet