LajmeSport

Shqiponja e Xhakës e Shaqirit “shëtit” në mediat ndërkombëtare

Mediat ndërkombëtare kanë folur dhe për shqiponjën që Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bënë ndaj serbëve.

‘The Sun” shkruan se ata kanë lindur në Kosovë. “Vëllai i tij Taulanti luan për Shqipërinë, dhe të dy janë shumë krenarë për trashëgiminë e tyre”, vijon shkrimi.

Nuk mungojnë as shkrimet e BBC, Sport Illustrated, Goal.com, Daily Express, madje dhe New York Times, e cila thotë se Zvicra mundi Serbinë në një ndeshje sa historike dhe politike, për shkak të veprimit të dy lojtarëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close