Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Kroacia nuk fal, përfundon ëndrra islandeze

Kombetarja e Islandes nuk arrin të kalojë fazën e grupeve, pasi në ndeshjen e fundit të grupit D të Botërorit “Rusi 2018” u mund 2-1 nga Kroacia, që e kishte siguruar vendin e parë.

Kroatët nuk toleruan aspak dhe mbyllën grupin me pikë të plota, duke lënë pas Argjentinën.

Të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë: Badelj (53’), barazoi Sigurdsson me 11-metërsh (76’) dhe goli i Perisic në fund (90’).

Tashmë, Kroacia do të luajë me Danimarkën në 1/8.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet