Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rome, autobusi perplaset me pemen, 29 persona ne spital

Një autobuz linje plot me pasagjere është përplasur rëndë me një peme në Romë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 09:00 në rrugën “via Cassia”. Policia tha se 29 persona kanë mbetur të plagosur nga të cilët 9 janë në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Ndonëse policia shkoi shpejt në vendngjarje, ende nuk ka një komunikim zyrtar mbi shkaqet e këtij aksidenti të rëndë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet