Politika

Ambasador i ri ne Turqi, Gent Gazheli dha doreheqjen por lajmi u mbajt i fshehte

Gent Gazheli ish-ambasador i Shqipërisë në Turqi dha dorëheqje pas publikimit të rastit të Alvin Berishës, por lajmi eshte mbajtur i fshehte nga qeveria derisa Alvini u kthye dhe ceshtja konsiderohet e mbyllur.

Gazheli fillimisht kishte premtuar që do të shkonte në Siri që ta merrte Alvinin nga kampi por më pas kishte mbyllur telefonin.

Pas publikimit të rastit nga emisioni investigativ “Le Iene”, ai dha dorëheqje. Nesër komisioni për Politikën e Jashtme pritet që të emërojë ambasador Kastriot Robon.

Komisioni për Politikën e Jashtme

Rendi i dites

Ora:11.00

Ne rend të dites:

Seancë dëgjimore për emërimin në postin e Kreut të Misionit Diplomatik të z. Kastriot Robo, kandidat për Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close