Bota

E mbajten ne burg gabimisht, djali nuk pranon kompensimin e shtetit

Një djalë 28 vjeç është burgosur për dy vite pasi akuzohej për përdhunim.

Ishte pikërisht kunata e tij që gjeti provat ku tregohej qartë se djali nuk kishte shkuar fare me vajzën që e alkuzonte, duke hedhur kështu poshtë akuzat ndaj djalit.

Danny Kay u lai lirë dhe iu dha edhe një konpensim por Kay e refuzoi. Kjo pasi ai kërkonte më shumë.

Por Ministria e Drejtësisë hodhi poshtë kërkesën e tij për më shumë se 500,000 kompensim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close