Basha "pritë" Berishës në rrethe

Politikë

Basha "pritë" Berishës në rrethe

Kryetari i PD Lulzim Basha duket se ka nisur nje tur ne rrethe kunder takimeve qe po therret ish kryeministri Sali Berisha.'

Basha "pritë" Berishës në rrethe

Te henen mesohet se Basha ka zhvilluar takime me anetaret e PD ne Fier dhe ne Lezhe. 

Pikerisht ne keto dy qarqe, Sali Berisha ka lajmeruar se do te takohet me anetaresine demokrate per te diskutuar kunder vendimit te Lulzim Bashes lidhur me perjashtimin e ish kreut te partise nga grupi parlamentar.

Kreu i ketij grupi Alfred Rushaj tha ne emisionin Opinion se Basha nuk ka planifikuar nje tur kunder Berishes, por eshte duke sqaruar anetaresine e partise ne lidhje me vendimin qe ka marre. /lajmifundit.al

 

ME TE LEXUARAT