Foto/ Yuri Kim udhëton drejt Gjirokastrës, surprizon çiftin e ri

Politikë

Foto/ Yuri Kim udhëton drejt Gjirokastrës, surprizon çiftin e

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim këtë fundjavë udhëtoi drejt Gjirokastrës.

Ky udhëtim vjen pas ditëve intensive qëndrimi në Uashington këtë fundjavë vendosi që të udhëtonte drejt Gjirokastrës për të pushuar dhe takuar miqtë e rinj.


Gjatë vizitës në pjesën e pazarit të qytetit, diplomatja amerikane që shoqërohej nga kryebashkiaku Flamur Golemi është ndalur për të pozuar edhe me një çift të sapomartuar që ishin aty për një set fotosh.

Foto/ Yuri Kim udhëton drejt Gjirokastrës, surprizon çiftin e

Yuri Kim e viziton shpesh Gjirokastrën, jo vetëm për takime zyrtare apo aktivitete të ndryshme, por edhe privatisht me miqtë e saj.

Foto/ Yuri Kim udhëton drejt Gjirokastrës, surprizon çiftin e

Në faqen e saj në Instagram, Kim ka postuar disa foto nga fundjava në Gjirokastër duke shkruar “Të dua Gjirokastër”.

ME TE LEXUARAT