"Nuk ka fund", Erion Braçe s'di ku të ankohet për pallatin që po "i mbie" para shtëpisë

Politikë

"Nuk ka fund", Erion Braçe s'di ku të ankohet

Si duket zv.kryeministri Erion Braçe, nuk po gjen qetësi me pallatin që po ndërtohet pranë banesës së tij. Në një postim të ri në Facebook, pas zhurmës gjatë natës ndalet tek puna pa kushte sigure dhe rreziku që i kanoset punëtorëve.

Postimi i plotë

NUK KA FUND;
PO NGRENE VINC NE TROTUAR,
MBI RRUGE E 7 METER LARG DRITAREVE TONA!
PA ASNJE KUSHT SIGURIE PER BANORE, KEMBESORE E KALIMTARE QE JANE ME MIJERA NE DITE NE TROTUAR E RRUGE,
MAKINA PO E PO!


Nderkohe,
Shihni kushtet e sigurise ne pune!
Nuk e di sa peshon vinci qe po ngrene e ka keta punetore poshte!
I bindur qe jane edhe te pasiguruar!
Dhe sdua ta lene menjane;
Sipas tabeles se lejes se vendosur,
afati i punimeve te ketyre ka mbaruar ne Mars!

ME TE LEXUARAT