Dëshironi lëkurë që shkëlqen si mëndafsh?! Hailey Bieber ndan sekretin e saj të bukurisë

Showbiz

Dëshironi lëkurë që shkëlqen si mëndafsh?! Hailey

Modelja e famshme, Hailey Bieber ka ndarë me fansat rutinën e saj të kujdesit ndaj lëkurës;

Ajo e merr shumë seriozisht rutinën e saj të kujdesit të lëkurës, që do të thotë se ajo ndjek një formë të komplikuar, shkruan the List.

Në fakt, kur bëhet fjalë për kujdesin për lëkurën e saj, Bieber e mban atë mjaft të thjeshtë. Në fakt, gjatë një interviste të fundit me revistën Allure, modelja 24-vjeçare zbuloi sekretin e kujdesit të lëkurës së saj, që nuk është asgjë më shumë se përdorimi i serumit të vitaminës C.

Antioksidanti i fuqishëm vitamina C mbron lëkurën gjatë gjithë ditës nga radikalet e lira (molekulat e paqëndrueshme në ajër që shkaktojnë dëme) dhe ndotja, ndërsa ndriçon lëkurën, përmirëson strukturën dhe rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.

Dëshironi lëkurë që shkëlqen si mëndafsh?! Hailey

Sidoqoftë, përveç përdorimit të një sërë produktesh të dobishme, siç është serumi i vitaminës C i përmendur më lart, gruaja e Justin Bieber gjithmonë sigurohet që lëkura e saj është e pastër.

“E vetmja gjë që fillova të bëja në karantinë që ndryshoi vërtet lëkurën time disa muaj më parë ishte pastrimi i dyfishtë,” tha ajo për revistën Allure. “Pastrimi i dyfishtë ishte me të vërtetë një lojë e madhe ndryshimi për mua,” shtoi modelja.

ME TE LEXUARAT