Asnjë ndryshim në Barcelonë, Koeaman vazhdon të jetë trajneri i spanjollëve

Sport

Asnjë ndryshim në Barcelonë, Koeaman vazhdon të jetë

Ronald Koeman do të vazhdojë në rolin e tij si trajner kreu përpara ndeshjes të së dielës në Camp Nou kundër Levantes, pavarësisht dështimit në tre ndeshjet e para. Mediat spanjolle shkruajnë se Joan Laporta ka vendosur të mos bëjë asnjë lëvizje drastike në lidhje me të ardhmen e Koeman pasi patën mundësinë të bisedonin në rrugën e tyre të kthimit në Barcelonë, pas barazimit 0-0 të klubit në Cadiz.

Presidenti dhe trajneri analizuan rezultatin e së enjtes, në të cilën Koeman dhe Frenkie de Jong u ndëshkuan nga gjyqtari.

Megjithatë, Barcelona ka përpara 3 ndeshje me Levante, Benfica dhe Atletico Madrid mund të vendosë Koeman të ardhmen e në klub, si blaugranave nevojë për fitore kap në të dy LaLiga Santander dhe Ligën e Kampionëve./BW

ME TE LEXUARAT