Edi Rama nderon Florian Markun pas fitores (Foto)

Sport

Edi Rama nderon Florian Markun pas fitores (Foto)

Florian Marku dje fitoi titullin kampion, pasi mundi kundërshtarin nga Ukrahina Maxim Prodan. Urimet kanë qenë të shumta, nga VIP-a nga Kosova dhe Shqipëria. Mes tyre u vu re edhe postimi i kryeministrit Edi Rama. Përmes një fotoje të Markut në Instagram, Rama shkruan: Respekt Kampion.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Ndërkohë, këtë postim të Ramës, Florian Marku nuk ka hezituar ta ripostojë në story, duke falenderuar kryeministrin për urimin.

Edi Rama nderon Florian Markun pas fitores (Foto)

Ndërkohë, kujtojmë se kryeministri është shumë fans i talenteve shqiptare nëpër botë, duke i dhënë gjithmonë kurajo.

ME TE LEXUARAT