Inter, zëvendësuesi i Skriniar mund të vi nga Franca! Mbrojtësi që u rrit në mitin e Thiago Silvës

Sport

Inter, zëvendësuesi i Skriniar mund të vi nga Franca!

Inter po përgatitet për të gjetur zëvendësuesin e Milan Skriniar, gjithmonë nëse sllovaku largohet në ditët e fundit të merkatos. Emri më i lakuar është ai i Jean-Clair Todibo. Skuadra e Nice e vlerëson kartonin e lojtarit 20-25 milionë euro.

Situata financiare e klubit zikaltër nuk është pozitive dhe duket se sllovaku do të sakrifikohet nëse vjen një tjetër ofertë e PSG. Në vitet 2019-2021 lojtari ishte pjesë e Barcelonës por u shit te Nice për 8.5 milionë euro./dosja

ME TE LEXUARAT