Përleshje mes tifozëve, incidentet që nuk u panë në ndeshjen Shqipëri-Poloni

Sport

Përleshje mes tifozëve, incidentet që nuk u panë në

Atmosfera festive e tifozëve kuq e zi teksa i drejtohen stadiumit “Air Albania” është shoqëruar dhe më një incident edhe para ndeshjes, ku shqiptarët janë përleshur me tifozët polakë përpara Pallatit të Kongreseve.

Përleshje mes tifozëve, incidentet që nuk u panë në

Menjëherë ne vendin e ngjarjes kanë ndërhyrë forca të shumta policie, që kanë shpërndarë turmën dhe kanë qetësuar situatën.

Federata Shqiptare e Futbollit ka listuar masat që duhet të ndjekin të pranishmit.

Përveç biletës, ata duhet të kenë me vete mjetin e identifikimit, ndërsa nuk do të lejohen fëmijët nën moshën 16 vjeç, të cilët janë të pashoqëruar nga prindërit.

Po ashtu, FSHF thekson se në stadiume mund te lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar, për të shmangur kështu incidente të mundshme brenda stadiumit.

ME TE LEXUARAT