Pezullohet punonjësi i FSHF, ngacmoi 18-vjecaren gjatë qëndrimit të kombëtares në Gjermani për "Euro2024"

Sport

Pezullohet punonjësi i FSHF, ngacmoi 18-vjecaren gjatë qëndrimit

Mediat gjermane kane publikuar nje lajm ne lidhje me nje skandal te nje punonjesi qe shoqeronte kombetaren shqiptare ne Gjermani gjate pjesemarrjes ne Euro 2024. 

Bild shkruan se akuza të rënda jane ngritur pas largimit të skuadrës shqiptare të Kampionatit Evropian:

Një mbikëqyrës (26 vjec) mësohet se ka abuzuar seksualisht me një grua (18) në sqetullën e akomodimit të kombëtares!

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Punonjësi i hotelit të shkollës sportive Kaiserau në Kamen (Norrhein-Westphalia) thirri policinë pas ngjarjes se ndodhur më 23 qershor në orën 19:30, nje dite para ndeshjes se Shqiperise me Spanjen.

Zyra e prokurorit publik të Dortmundit konfirmoi një hetim për ngjarjen.

Vajza u tha hetuesve nga policia e Unna-s ( Rhein-Vestfalia e Veriut ) se shqiptari e kishte futur me forcë në kuzhinë, e kishte puthur dhe abuzuar seksualisht me të.

Edhe pse prokurori publik u informua menjëherë për veprën e raportuar seksuale, i akuzuari mundi të fluturonte i papenguar të nesërmen pasi Shqiperia u skualifikua nga Europiani.

Burime mediatike ne Tirane thone se i dyshuari nuk eshte pjese e kombetares dhe as e trajnerit por eshte ne stafin e mirembajtjes, konkretisht magazinier.

“Kujdesi ndaj punonjëses dhe mbrojtja e të drejtave të saj personale kanë përparësinë kryesore”, tha një zëdhënëse e “SportCentrum Kaiserau”. Pasi u bë e ditur ngjarja, autori u pezullua menjëherë nga Federata Shqiptare e Futbollit./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT