Rikthehen emocionet e Champions League, njihuni me përballjet e para

Sport

Rikthehen emocionet e Champions League, njihuni me përballjet e para

Champions League rikthehet në sezonin e ri 2021-2022. Ditën e sotme do zhvillohen 8 ndeshje, në kuadër të raundit të parë të fazës së grupeve. Sipas njoftimit zyrtar të Champions League, kompeticioni më i rëndësishëm Europian do nisë në 18:45, me 2 përballje, Sevilla – Salzburg dhe Manchester United- Young Boys.

Më pas në orën 21:00 do luhen 6 ndeshje, Barcelonë- Bayern Munich, Villarreal- Atlanta, Losc- Ëolfsburg, Malmo- Juventus, Chelsea- Zenit, Dynamo Kyiv- Benefica.

Kujtojmë se disa muaj më parë, u tentua të krijohet një kompeticion tjetër në Europë, që në thelb mund të shkatërronte Champions League, por UEFA nuk e lejoi.

ME TE LEXUARAT