Tifozi hyri në fushë dhe dëmtoi…Alvaro Moratën

Sport

Tifozi hyri në fushë dhe dëmtoi…Alvaro Moratën

Nje episod thuajse i pabesueshëm pas përfundimit të ndeshjes Spanjë-Francë.

Ndërsa lojtarët e De La Fuente ishin pranë tifozëve të tyre për të festuar kualifikimin në finalen e së dielës, një tifoz pushtoi fushën drejt lojtarëve spanjollë dhe u ndoq menjëherë nga personeli i sigurisë.

Njëri prej këtyre të fundit, megjithatë, rrëshqiti në fushë dhe rrëzoi Alvaro Morata, i cili u ngrit me sa duket me dhimbje të mëdha dhe u kthye te shokët duke çaluar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Për kapitenin e Spanjës, i cili mund të kthehet në Itali për të veshur fanellën e Milanit pas përfundimit të Kampionatit Evropian, një ngjarje e papritur që të gjithë spanjollët shpresojnë se nuk do të bëjë që ai të humbasë aktin e fundit të kompeticionit.

ME TE LEXUARAT