Nderpreu sherbimet ne gjithe boten, vjen reagimi i pare i Facebook

Teknologji

Nderpreu sherbimet ne gjithe boten, vjen reagimi i pare i Facebook

Facebook ka pranuar nderprerjen e sherbimit per perdoruesit e vet ne gjithe boten diten e sotme.

Kompania reagoi me ane te nje njoftimi ne Twitter ku shkruan:

Nderpreu sherbimet ne gjithe boten, vjen reagimi i pare i Facebook

Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz kanë probleme me qasjen në aplikacionin Facebook.

Ne po punojmë që gjërat të kthehen në normale sa më shpejt të jetë e mundur, dhe kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim.

Mediat nderkombetare shkruajne se Facebook nuk po aksesohet nga miliona njerez ne mbare boten, per shkak te problemeve me serverat dhe me DNS-te./lajmifundit.com 

ME TE LEXUARAT