Basha nga Londra: Emergjente shkëputja e lidhjeve të politikën me…

Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Basha ishte i ftuar...
Read More
Basha nga Londra: Emergjente shkëputja e lidhjeve të  politikën me…

30 Qershori, “Mimoza Llastica” kandidate për Këshillin Bashkiak të Himarës

Të gjithë e njohim si “Mimoza Llastica” kjo është gruaja që sot kandidon për bashkinë e Himarës. Zhaklina Dhimojani duket...
Read More
30 Qershori, “Mimoza Llastica” kandidate për Këshillin Bashkiak të Himarës

Punimet në rrjet, ja zonat pa energji ditën e neserme

Pas shkak të punimeve në rrjet disa zona të Tiranës do të mbeten pa enrgji. OSHE ka bërë publik një...
Read More
Punimet në rrjet, ja zonat pa energji ditën e neserme

Sekuestrohet mall dhe 4 telefona në qelinë e Korçës

22 doza kanabis dhe 4 telefona janë kapur nga policia mëngjesin e sotëm. Materialet u sekuestruan pas tentativës së një...
Read More
Sekuestrohet mall dhe 4 telefona në qelinë e Korçës

Kërkohej për atentat në Gjermani arrestohet në Tiranë. Emri

Kapet dhe arrestohet një shtetas shumë i kërkuar nga drejtësia gjermane për "Vrasje me dashje", i dënuar më parë në...
Read More
Kërkohej për atentat në Gjermani arrestohet në Tiranë. Emri

Merkel: mbështesim Ballkanin por fillimisht të përmbushen kriteret

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Duke folur të...
Read More
Merkel: mbështesim Ballkanin por fillimisht të përmbushen kriteret

Holanda fiton Eurovision 2019, Jonida Maliqi e 18-ta

Holanda fiton i Eurovisionin 2019. Këngëtari Duncan Laurence, me këngën “Arcade” triumfoi në mbrëmjen spektakolare. Jonida Maliqi, e cila përfaqësonte...
Read More
Holanda fiton Eurovision 2019, Jonida Maliqi e 18-ta

E FUNDIT/ Dosja 339: Vangjush Dako thirret në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Kryetari i Bashkisë Durrës Vangjush Dako është thirrur dhe është marrë në pyetje në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Burime...
Read More
E FUNDIT/ Dosja 339: Vangjush Dako thirret në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

E FUNDIT/ Ja çfarë rezervon moti për nesër: Temperatura në rritje, por edhe reshje shiu

Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu...
Read More
E FUNDIT/ Ja çfarë rezervon moti për nesër: Temperatura në rritje, por edhe reshje shiu

Denoncimi i drejtorit, zhduket nga Arkiva e Shtetit vula qindravjeçare e Sulltanit

Puna në arkiv na tregon se ka edhe raste kur dokumenti nuk gjendet në vendin e vet, por është keqvendosur...
Read More
Denoncimi i drejtorit, zhduket nga Arkiva e Shtetit vula qindravjeçare e Sulltanit

Basha mesazh Ramës nga Parlamenti britanik: s`ka zgjedhje pa ndëshkuar vjedhjen e 2017

Gjatë vizitës në Westminster, Kryetari i PD Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron, zhvilluan një takim me kryesuesit e...
Read More
Basha mesazh Ramës nga Parlamenti britanik: s`ka zgjedhje pa ndëshkuar vjedhjen e 2017

Basha në Parlamentin britanik: PD vullnet për të luftuar…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në Parlamentin britanik ku është pritur nga Kryetari i Komisionit...
Read More
Basha në Parlamentin britanik: PD vullnet për të luftuar…

Rama: Kush prek zgjedhjet i ndalohet përjetësisht hyrja në SHBA dhe vendet e BE

Kryeministri Edi Rama dhe maxhoranca është e vendosur për të bërë zgjedhje edhe pa opozitën dhe madje pa kundërshtarë në...
Read More
Rama: Kush prek zgjedhjet i ndalohet përjetësisht hyrja në SHBA dhe vendet e BE

PD dhe LSI drejt KQZ-së për të dorëzuar listën me komisionerët në KZAZ

Sekretari zgjedhor i PD-së Ivi Kaso ka shkuar mesditën e sotme në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, bashke me përfaqesuesin e...
Read More
PD dhe LSI drejt KQZ-së për të dorëzuar listën me komisionerët në KZAZ

Dokumentet/PD: Rama po manipulon procesin për Bindjen Demokratike

‘Votime moniste në 30 qershor nuk ka për të pasur. Së bashku me shqiptarët nuk do lejojmë rikthimin e Shqipërisë...
Read More
Dokumentet/PD: Rama po manipulon procesin për Bindjen Demokratike
Kliko per me shume info

Sali Berisha tregon arsyen: Ja pse po më sulmojnë Thaçi e...

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në një prononcim për gazetën “Bota sot”, i është kundërpërgjigjur presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...
Kliko per me shume info