Plagosja e dy të rinjve në Tiranë, policia identifikon autorët

Aktualitet

Plagosja e dy të rinjve në Tiranë, policia identifikon

Policia ka arritur të identifikuar autorët e ngjarjes së sotme në Tiranë, ku mbetën të plagosur dy persona.

Plagosja e dy të rinjve në Tiranë, policia identifikon

Ngjarja ndodhi në zonën e ish-parkut të autobusëve në kryeqytet.

Aleksandër Nikolli 27-vjeç dhe Xhulio Vela 25-vjeç u qëlluan me armë zjarri rreth orës 17:00, në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”.

Dy të rinjtë kanë marrë plagë plumbi në këmbë dhe ndodhen në spital, ku po marrin trajtim mjekësor.

Policia ka bere me dije se pas identifikimit te autoreve te krimit, ka nisur puna per lokalizimin dhe kapjen e tyre.

Nderkohe ende nuk eshte i qarte motivi i konfliktit me arme qe ka shkaktuar ngjarjen.

ME TE LEXUARAT